Akupunktura na ból głowy

Posted In Medycyna - By Alicja Zielińska On wtorek, Listopad 4th, 2014 With 0 Comments

Z najnowszych badań wynika, że coraz więcej pacjentów skarżących się przewlekłe i bardzo uporczywe bóle głowy postanawia walczyć z nimi w sposób niekonwencjonalny. Otóż ta metoda walki z bólem wydaje się być z roku na rok coraz bardziej popularna. Zdaniem wielu naukowców jest ona bardzo skuteczna, nawet gdy zostaje przeprowadza ona nie do końca w sposób prawidłowy.

Z całą pewnością jednak na tego typu metodę walki z bólem głowy decydują się tylko najbardziej odważni. Mimo, iż sam zabieg raczej nie boli dla wielu z nas świadomość wkłuwania igieł w skórę jest bardzo nieprzyjemna. Z tego względu głównie nadal niewielu z nas decyduje się na leczenie bólów głowy za pomocą akupresury.

Akupresura w domu

Zdaniem wielu specjalistów nie trzeba być specjalistą, aby wykonywać akupresurę najbardziej bolących nas miejsc. Otóż o ile akupunktura wymaga ręki profesjonalisty to masaż skroni, karku czy też czoła możemy wykonywa w domu samodzielnie. Ważne jest jednak rytmiczne wykonywanie ruchów. Należy je wykonywać około dwadzieścia razy w czasie dwóch minut. Najważniejsze jednak przez tego typu masażu jest uciskanie odpowiednich punktów. Eksperci zatem przed przystąpieniem do wykonywania akupresury zachęcają nas do dokładnego zapoznania się z metodami jej wykonywania samodzielnie.

Akupunktura czy akupresura – co wybrać?

Każda z tych metod walki z bólem głowy wydaje się być z roku na rok coraz bardziej popularna. Specjaliści jednak polecają nam wykonywanie akupunktury tylko w przypadkach, gdy zupełnie zawodzą nas inne sposoby walki z bólem głowy. Warto zatem na początku rozpocząć samodzielne wykonywanie akupresury w domu.

Należy jednak pamiętać, że najbardziej skuteczna okazuje się ona być w walce z bólem głowy napięciowym oraz migrenowym. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto spróbować takiego sposobu walki z bólem. Z najnowszych badań wynika, że zarówno jedna jak też druga metoda walki z bólem w niektórych przypadkach okazują się być bardzo pomocne. Z całą pewnością więc warto spróbować.

 

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>