Buty dziecięce, ich dobieranie oraz cechy lecznicze

Posted In Medycyna, Sprzęt medyczny - By Maria Ostrowska On piątek, Październik 24th, 2014 With 0 Comments

Prawidłowy rozwój chodu dziecka może zaważyć na całym jego przyszłym życiu. Dlatego tak ważne jest ścisłe kontrolowanie przez lekarza postawy dziecka, a od rodziców wymaga się, aby buty dziecięce, jakie noszą ich pociechy, były wysokiej jakości i pomagały w utrzymaniu poprawnej postawy ciała.

W jaki sposób należy dobierać buty dziecięce, aby nasza pociecha mogła śmiało kroczyć w wielki świat?

Materiały naturalne na buty dziecięce

Stopa dorosłej osoby jest inaczej ukształtowana od tej dziecięcej. Przede wszystkim dziecko nie ma możliwości stawiania stopą oporu w bucie, dlatego wszelkie sztuczne materiały jak gumofilce, lateksy czy sztywne lakierki będą sprawiały ból dziecku.

Buty dziecięce powinny charakteryzować się przede wszystkim wykonaniem z materiałów naturalnych, które w ten sposób pozwolą nie tylko na przenikanie powietrza, lecz także pozwolą na łagodne formowanie się stopy dziecka.

Stosowanie wkładek ortopedycznych

Jeśli lekarz ortopeda wykrył jakieś zmiany w stopie dziecka, będzie to oznaczało, że dziecko będzie musiało nosić wkładki ortopedyczne. Buty dziecięce częstokrotnie są tak projektowane, aby móc zainstalować tam wkładkę ortopedyczną, która pozwoli na kształtowanie prawidłowej postawy dziecka.

Fasony butów dziecięcych

Skoro już wiemy, jakie buty dziecięce wybieramy na potrzeby naszego dziecka, pozostaje nam jedynie dobranie fasonu. Producenci starają się nadać obuwiu korekcyjnemu atrakcyjne kolory oraz kształty tak, aby dziecko miało prawdziwą pociechę z tego, że chodzi w modnym buciku.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>