Czym jest laryngologia?

Posted In Medycyna - By Hanna Mazur On piątek, Czerwiec 17th, 2016 With 0 Comments

Laryngologia to jedna dziedzin medycyny, to niewątpliwie fakt, z którego zdają sobie sprawę chyba wszyscy z nas? Jednak czym dokładnie zajmuje się ten lekarz laryngolog? Niektórzy twierdzą, że jest to specjalista od słuchu i problemami z nim związanymi. Inni natomiast uważają, że laryngolog zajmuje się nosem i jego okolicami, zwłaszcza zatokami. Jeszcze inni sądzą, że zajmuje się on dolegliwościami z zakresu oddychania – chrapaniem, bezdechem sennym, a także oskrzelami, krtanią, przełykiem. Kto ma rację? Wszyscy! Laryngolog to specjalista zajmujący się rejonem ludzkiego ciała umiejscowionym od szyi w górę. Często określa się go jako chirurga okolic głowy i to bardzo dobrze oddaje stan faktyczny. Biorąc pod uwagę podział medycyny na mniejsze części to laryngolog zajmuje się dosyć znacznym obszarem i wieloma problemami, więc musi być to człowiek o odpowiednich kwalifikacjach i wiedzy, by móc nieść pomoc ludziom.

Na czym poleca praca laryngologa ?

badanie-sluchu

W swej pracy laryngolog bardzo często musi poddawać pacjentów licznym zabiegom chirurgicznym. Dlaczego tak się dzieje? Są dwa powody. Pierwszy to zwykła konieczność. Chorób z tego zakresu niemal nie da się wyleczyć przy użyciu farmacji. Niektóre leki mogą łagodzić skutki, jednak przyczyny dyskomfortu nadal będą występować i się pogłębiać. Aby w pełni pozbyć się problemu niezbędne jest odpowiednie leczenie pod okiem specjalisty. Drugi powód to unikanie wizyt kontrolnych. Tylko niewielki odsetek społeczeństwa decyduje się na regularne odwiedzanie gabinetu laryngologicznego w celach profilaktycznych. Takie kontrole są niezwykle ważne, bo im wcześniej zdiagnozuje się dolegliwość, tym istnieje większe prawdopodobieństwo pełnego wyleczenia.

Czym dokładnie zajmuje się laryngolog? Opisane jest to tutaj. Przede wszystkim zapaleniami ucha, niedosłuchem, głuchotą w różnych stadiach zaawansowania, złamaniami i innymi urazami nosa, krwawieniem z nosa, zatokami przynosowymi. Ponadto liczne zapalenia – zapalenie migdałków, krtani, gardła, przełyku, problemy z utrzymaniem równowagi wynikające z zaburzeń błędnika, zawroty głowy i wiele, wiele innych dolegliwości.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>