Komu potrzebna jest suplementacja witaminą D?

Posted In Farmaceutyka - By Alicja Zielińska On czwartek, Październik 15th, 2015 With 0 Comments
kobieta pełna witamin

Czy suplementacja jest dobra?

Każdy powinien dbać o swoje zdrowie na podstawie tego, jakie są jego własne potrzeby i na podstawie tego, co mówi mu jego organizm. Nie da się generalizować ludzi, jeżeli chodzi o stan zdrowia, trudno jest doradzać dużej grupie osób, kiedy jest to tak naprawdę indywidualna sprawa. Bez wątpienia od tego, czy posiadamy różne niedobory czy nadmiar witamin, zależy w dużej mierze to, jak się odżywiamy i jaki mamy tryb życia. Wszak jednak okazuje się, że znaczna większość z nas posiada niedobory witaminy d. Co powinniśmy w takim wypadku zrobić? Dobrym rozwiązaniem byłaby suplementacja witaminy d.

Dla kogo jest suplementacja?

Bez wątpienia dla każdego z nas ważne jest to, żeby dbać o siebie i o swoje zdrowie. Kiedy jednak słyszymy o tym, że niedobór witaminy d jest tak powszechny, wcale nie musimy być przekonani o tym, że nas to również dotyczy. Suplementacja witaminy d jest przede wszystkim dla tych osób, jakie posiadają jej stwierdzony niedobór, jakie wykonały odpowiednie badania i jakie są pewne co do tego, że suplementacja jest im potrzebna. Badania łatwo jest wykonać i mogą być one wynikiem zalecenia lekarza, jak i możemy wykonać je we własnym zakresie.

Bez potrzeby nadmiernego zażywania farmaceutyków

Często suplementy różnego rodzaju traktujemy jak słodycze, jak cukierki. Wiele osób kupuje i zażywa suplementy dlatego, ponieważ chce mieć pewność, że dba o swoje zdrowie. Prawdą jest, że są takie witaminy, jakie trudno jest przedawkować, aczkolwiek w przypadku witaminy D o przedawkowanie jest łatwo, a skutki tego są nieprzyjemne. Dlatego też tak ważne jest to, żebyśmy nie decydowali się na suplementacja, kiedy nie ma takiej konkretnej potrzeby i kiedy nie jest to widoczne w badaniach. Warto także pamiętać o tym, że fakt, iż obecnie nie potrzebna jest nam suplementacja, wcale nie oznacza, że w przyszłości będzie to wyglądało identycznie. Konieczne jest regularne kontrolowanie poziomu witaminy D, szczególnie w czasie zimy. Wtedy mamy naprawdę małą możliwość do tego, żeby zapewnić sobie odpowiedni poziom tej witaminy wyłącznie dzięki promieniom słonecznym, bo w tym czasie jest ich mało.

 

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>