Implanty zębowe – Jak działają

Posted In Medycyna - By Alicja Zielińska On czwartek, Czerwiec 29th, 2017 With 0 Comments

Wstawienie implantów dentystycznych to skomplikowany procesów, trzeba więc się liczyć koniecznością wykonania kilku zabiegów. Implant dentystyczny jest tytanowym substytutem korzenia zębów, który jest chirurgicznie umieszczony w kości szczęki pod linią dziąsła. Umożliwia to dentyście wstawienie zębów zastępczych lub mostka w tym obszarze. Co ważne, implant nie jest luźny jak proteza, zwiększa też komfort życia pacjentów.
Jeśli rozważasz wstawienie implantów, musisz mieć zdrowe dziąsło kość szczękowo, tak aby było ono wstanie utrzymać implant. Jeśli kości są zbyt cienkie lub miękkie i nie są w stanie podtrzymać implantu, może być konieczne przeszczep kostny. W przypadku braku wystarczającej długości kości w górnej szczęce może wystąpić potrzeba zabiegu na zatokach. Oczywiście tylko lekarz jest w stanie ocenić, czy i jeśli tak, to jakie zabiegi są potrzebne do wstawienia implantów.

Jak działają implanty stomatologiczne?

Ponieważ implanty łączą się ze sobą w kości szczękowej, zapewniają stabilne podparcie sztucznych zębów. Protezy i mosty zamocowane na implantach nie będą wsuwały się, ani przesuwały się w jamie ustne – daje to szczególnie ważne korzyści podczas jedzenia i mówienia. Implanty znacznie zwiększają komfort życia pacjentów, dla niektórych osób zwyczajne mostki i protezy są po prostu nie wygodne, a mogą nawet powodować przewlekły ból.
Po wstawieniu implantów należy także zobowiązać się do utrzymania ich w dobrym stanie. Dokładna higiena jamy ustnej i regularne wizyty dentystyczne mają kluczowe znaczenie dla długotrwałego sukcesu implantów stomatologicznych. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się komplikacje.

Zazwyczaj spotyka się dwa rodzaje implantów

Implanty chirurgicznie wszczepione są bezpośrednio do kości szczękowej, gdy zaś otaczająca tkanka zostanie wyleczona, potrzebny jest drugi zabieg, aby złączyć całość.
Implanty składające się z metalowej ramy, która jest zamontowana na szczęce tuż pod tkanką dziąseł.

O rodzaju wszczepionego implantu decyduje lekarz.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>