Jak wyleczyć upławy globulkami dopochwowymi?

Posted In Medycyna - By Alicja Zielińska On środa, Listopad 12th, 2014 With 1 Comment

Wiele kobiet dotyka problem związany z upławami, pieczeniem i swędzeniem w okolicach intymnych. Czy istnieją sposoby poradzenia sobie z tą przypadłością? Odpowiedzi jest wiele, skuteczne sposoby często wymagają dość fachowego zapoznania się z przyczyną pojawiającego się stanu zapalnego.

Upławy, jak z nimi sobie radzić?

Czasami niewłaściwa higiena, zbyt wysuszające produkty myjące, czy choroby doprowadzają do nawracającego dyskomfortu, czasami szczególnie u kobiet które są już po pierwszym porodzie występują nadżerki, które także dają efekt upławów. Kiedy mamy do czynienia ze stanem grzybiczym pojawiający się śluz ma bardzo nieprzyjemny zapach, i ciemnobrunatny kolor. W takich objawach koniecznością jest konsultacja specjalistyczna, podczas której zostaje sprawdzona przyczyna i określone sposoby przeciwdziałania nawrotom. Na rynku spotkać można się z lekami takimi jak maści czy globulki dopochwowe, eliminujące środowisko pełne bakterii i wirusów doprowadzających do stanu zapalnego dróg rodnych. Niestety w wielu wypadkach kobiety boją się udać do specjalisty bagatelizując problem, co przyczynia się do kolejnych objawów i rozwijających się problemów związanych z zapaleniem pęcherza, pojawiającym się czasami owrzodzeniem, czy komplikacjami na jajnikach.

Z czego mogą pojawić się upławy?

Kiedy pierwszy raz mamy do czynienia z takimi sytuacjami warto zasięgnąć porady ginekologicznej gdyż może okazać się to wyjałowieniem organizmu, czasami po chorobie i antybiotykoterapii drogi rodne zostają zainfekowane, zbyt duża ilość partnerów płciowych także sprzyja rozwijaniu się wirusów czy grzybów. Brak odpowiedniego leczenia niestety miewa bardzo poważne skutki długoterminowe, dlatego warto zapobiegać i szybko reagować niż skazywać samego siebie na długie i często bolesne leczenie w dalszym terminie. Nowoczesna medycyna niesie nam niezwykłe rozwiązania, czasami wystarczy kilka globulek które przywracają właściwe funkcjonowanie organizmu i pozbywanie się problemu czasami takie czynniki są symptomem poważnej choroby która pustoszy nasz organizm.

Nie wolno nam lekceważyć żadnych objawów niewłaściwych dla naszego ciała, upławy, pieczenie, swędzenie poczucie dyskomforty, problemy z oddawaniem moczu, lub właśnie nie trzymanie go świadczą o poważnych problemach których leczenie musi stać się dla nas priorytetem.

Źródło wiedzy: http://www.albothyl.pl/pytania/70.html

About the Author

Displaying 1 Comments
Have Your Say

  1. natkas pisze:

    Ja nie lubię globulek dopochwowych, dlatego jak czasami zdarzają mi się jakieś upławy, to wtedy biorę doustny probiotyk, żeby przywrócić równowagę florze bakteryjnej pochwy. I po kilku dniach dolegliwości przechodzą

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>