Wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym

Posted In Medycyna estetyczna - By Maria Ostrowska On sobota, Lipiec 8th, 2017 With 0 Comments

Wybielanie zębów to zachodzący na powierzchni szkliwa proces utleniania, który widocznie rozjaśnia odcień zębów. Taki zabieg we właściwy sposób można przeprowadzić jedynie w specjalistycznym gabinecie. Preparaty stosowane w domowych warunkach mogą jedynie wspomóc uzyskany u dentysty efekt wybielania szkliwa oraz przedłużyć jego trwałość.

Wybielanie zębów w gabinecie

Na starcie zawsze odbywa się specjalna wizyta konsultacyjna. Lekarz w tym czasie przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad oraz sprawdza dokładnie stan jego zębów. Zaleca też najlepszą jego zdaniem metodę wybielania uzębienia, biorąc pod uwagę czynniki fizyczne, zdrowotne oraz ekonomiczne. Kolejny etap to profesjonalne czyszczenie zębów. Składają się na to zabiegi usuwające nalot i kamień nazębny. Ich uzupełnieniem jest jeszcze piaskowanie zębów i polerowanie ich powierzchni.

Metody wybielania zębów

Jedną z popularniejszych metod wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Polega ona na wykorzystaniu specjalnych szyn wykonanych z winylu, które dopasowywane są do kształtu szczęki pacjenta. Szyna wypełniona jest środkiem wybielającym np. nadtlenkiem karbamidu. Taką szynę zakłada się zwykle na noc na okres 1 lub 2 tygodni. Efektem jest wybielenie zębów, którego efekt utrzymuje się przez kilka lat. Dla zwiększenia intensywności i przedłużenia jego trwałości można przeprowadzać kuracje przypominające, raz na kilkanaście miesięcy. Wówczas na 1  czy 2 noce zakłada się na zęby wspomniane szyby.
Kolejna metoda profesjonalnego wybielania zębów to metoda naświetleniowa. Jednak jest ona możliwa do przeprowadzenia jedynie w gabinecie stomatologicznym. Efekty są silne, bo w ten sposób można zmienić odcień zębów nawet o osiem tonów. Poza tym efekt utrzymuje się przez długi czas. Lekarz zaczyna zabieg od nałożenia na zęby żelu tlenowego i żelu ochronnego na dziąsła. Potem zęby naświetla się niebieskim promieniowaniem aktywującym żel. Przez okres 20 minut utlenia się powierzchnia szkliwa, a zęby stają się widocznie bielsze.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>