Zabieg depilacji laserowej – argumenty dla których warto się mu poddać

Posted In Medycyna estetyczna - By Alicja Zielińska On niedziela, Kwiecień 16th, 2017 With 0 Comments

Stosowanie depilacji laserowej staje się coraz bardziej popularne. Metoda ta może być świetną alternatywą dla tradycyjnego golenia, ponieważ kilka sesji może całkowicie rozwiązać problem nadmiernego owłosienia. Jak przebiega zabieg i jakie są przeciwwskazania?

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna u osób, które mają ciemne, mocne włosy. W takich przypadkach możliwe jest całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia. Bardzo ważne jest, aby depilację przeprowadzać w sprawdzonym gabinecie, ponieważ nieprawidłowo wykonany zabieg może być niebezpieczny. Przed przystąpieniem do laserowego usuwania owłosienia należy poczynić odpowiednie przygotowania. Przede wszystkim powinniśmy skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia procedury. Na miesiąc przed zabiegiem nie wolno golić włosów, ponieważ ważne jest, aby podczas depilacji laserowej miały odpowiednią długość. Osoby chcące poddać się zabiegowi na kilka tygodni przed wizytą powinny zrezygnować ze stosowania antybiotyków, retinoidów i leków fotouczulających.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej są podrażniona lub opalona skóra, stosowanie leków przeciwdepresyjnych, antybiotyków, ciąża, wszelkie infekcje miejscowe i ogólnoustrojowe. Zakazane jest stosowanie samoopalaczy, bronzerów i beta karotenu w tabletkach. Skóra musi być zdrowa i pozbawiona wszelkich podrażnień.

 

Przed przystąpieniem do zabiegu musimy wypełnić ankietę, w której zawarte są pytania na temat zdrowia pacjenta oraz przyjmowanych leków. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie specjalnej próby na niewielkim fragmencie skóry, co pozwala dokładnie ocenić jej wrażliwość na światło lasera. Depilacja laserowa polega na naświetlaniu mieszków włosowych, co skutkuje ich uszkodzeniem. Zabieg najlepiej przeprowadzać na włosach ciemnych, które zawierają dużo melaniny pochłaniającej światło lasera. Owłosienie nie zniknie całkowicie po jednej sesji, dlatego procedurę trzeba powtórzyć kilkukrotnie, co jest opisane na stronie http://lasercare.pl/pl/depilacja-laserowa-dla-kobiet.html

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>