Zdrowe, białe zęby jako element mody?

Posted In Medycyna estetyczna, Uroda i piękno - By Alicja Zielińska On czwartek, Listopad 20th, 2014 With 0 Comments

Nowoczesne społeczeństwo wielką wagę przykłada do gwiazd znanych z telewizji, programów śniadaniowych, modelek czy piosenkarzy. Tworzą oni swoisty kanon nowoczesnego społeczeństwa. Dbałość o piękny wygląd, odpowiednia figura, dieta styl ubierania się to tylko niewielki element trendów, jakimi nasze społeczeństwo zostaje zarażane.

Ważne elementy stomatologii przemycane do naszego życia

Wiele kanonów jest niezrozumiałych, moda na tatuaże, zmianę wizerunków, odsłanianie ciała, z tymi elementami jedni z nas się utożsamiają inni natomiast negują na każdym kroku. Pojawiła się jednak moda związana z dbałością o piękny biały zdrowy uśmiech i równe zęby korygowane przez aparaty ortodontyczne.

Stałe wizyty u specjalistów, eliminowanie kwasów z diety, dostosowanie swojego życia do tego, aby na każdym kroku zdrowie było zauważalne to teraz podstawa. Nie dziwi nikogo parcie na wybielanie zębów. Przyjęło się nawet powiedzenie Hollywoodzki uśmiech. Oczywiście wszystko zależy od nas samych tego czy nasze codzienne zachowania związane z higieną jamy ustnej pozwolą nam na cieszenie się zdrowymi zębami pozbawionymi ubytków, dziur czy żółknięcia, czy też niestety nie.

Rodzice, czyli przykłady idą z góry

Często zapominamy o tym, że my, jako osoby dorosłe dajemy przykład dzieciom, zapewnianie odpowiedniej profilaktyki, dbałość o systematyczne wizyty u dentysty, odpowiednie szczotkowanie zębów. Wszystkie te czynności złożone w jedną całość sprawiają, że najmłodsi uczą się nie tylko systematyczności, ale i odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Dla wielu rodziców strach przed dentystami jest czymś oczywistym, zapominamy, że to nasze pociechy od nas samych przejmują podejście do świata, uczą się tego, w jaki sposób reagować na nadarzające się sytuacje. Wpajając dziecku profilaktyczne zachowania, pozwalamy eliminować niepotrzebny stres czy obawę związaną z wizytą u lekarzy dentystów.

Kiedy pojawiają się problemy z zębami warto jak najszybciej reagować, nawet, kiedy mamy do czynienia z pierwszymi zębami, dzięki czemu szybkie wyeliminowanie kłopotów, pozwala na zmniejszenie ryzyka problemów z zębami stałymi. Zagrożenie kamieniem nazębnym, osłabieniem szkliwa, wypadaniem zębów często spowodowane jest niestety brakiem odpowiedniej higieny, a także profilaktyki dotyczącej mlecznych zębów. Osłabiony kościec narażony jest na większe problemy w późniejszym czasie.

Dziś znikają gabinety dentystyczne ze szkół, jednak profilaktyka staje na zupełnie innym poziomie, poszerza się zasięg działalności dentystycznej, każdy z nas może liczyć na opiekę i fachową pomoc w bardzo szerokim zakresie.

Wpis pochodzi w ramach współpracy z Dentway Polska, firmą zajmującą się sprzedażą produktów wybielających zęby w domowych warunkach

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>