Jak często chodzić do ginekologa?

Posted In slajd, Zdrowie na co dzień - By Hanna Mazur On niedziela, Październik 30th, 2016 With 0 Comments
usg-ciazy

Jak często odwiedzać ginekologa? Dla niektórych wizyty te kojarzą się tylko z kobietami ciężarnymi a gdy w ciąży nie jesteśmy unikamy gabinetu ginekologa jak ognia. Po co tam chodzić skoro wszystko jest ok?Ginekologia nie zajmuje się tylko i wyłącznie kobietami ciężarnymi. Bada stan zdrowia każdej kobiety bez znaczenia czy jest brzemienna czy nie. Oczywiście ciężarne kobiety ginekologa oglądają o wiele częściej niż pozostałe ale to nie oznacza, że nie warto do gabinetu zaglądać.

Pierwsza wizyta u ginekologa

Tak naprawdę kobieta po raz pierwszy powinna gabinet ginekologa odwiedzić zaraz po pierwszej miesiączce tak by do takich wizyt się przyzwyczaić. Ginekolog rzeczowo wytłumaczy młodej kobiecie jak funkcjonuje jej organizm, na czym polega miesiączkowanie oraz jak radzić sobie i dbać o swój organizm w przyszłości. Nie każda mama poradzi sobie z taką rozmowa, nie każda ma tak fachową wiedzę a ginekologia zajmuje się takimi zagadnieniami od zawsze i każdy lekarz ginekolog z taką rozmową poradzi sobie doskonale.

Na tym jednak nasze wizyty nie powinny się skończyć. Do dermatologa powinniśmy chodzić raz na rok, do dentysty podobnie (oczywiście jeżeli z jakiegoś powodu nie musimy chodzić tam częściej). Dlaczego z ginekologia sprawa ma się mieć inaczej?. Profilaktyka jest ważna tak samo tutaj jak w innych gabinetach lekarskich. Dlatego regularne robienie cytologii, czy palpwyniki-badan-ginekologicznychacyjne badanie piersi powinnyśmy wykonywać przy każdej wizycie u ginekologa. A każda taka wizyta powinna być dokładnie przeprowadzona i co najważniejsze…. .

Ginekologia nie zajmuje się tylko ciężarnymi a często o tym zapominamy. Jednak kiedy jesteśmy już w ciąży a ginekolog dowie się, że od 4 lat nie wykonywaliśmy cytologii może już być za późno. Jakiekolwiek leczenie powinno być przeprowadzone znacznie wcześniej ale tylko przy regularnych wizytach ginekolog może takie leczenie rozpocząć. Ciąża to okres błogosławiony podczas którego powinnyśmy skupiać się tylko na sobie i dziecku a nie martwić się o to, że przez wiele lat zapominałyśmy, że coś takiego jak ginekologia w ogóle istnieje.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>