Hipercholesterolemia – nie dopuść, aby pojawiła się u ciebie

Posted In Suplementy diety, Zdrowie na co dzień - By Alicja Zielińska On piątek, Listopad 25th, 2016 With 0 Comments

Lekceważenie konsekwencji niezdrowego trybu życia jest bardzo złym pomysłem. Słyszy się często o ludziach, którzy nic nie robią sobie z zaleceń lekarzy oraz dietetyków. Uważają, że nic im nie grozi. Najczęściej są to ludzie w sile wieku, którzy sądzą, że złe odżywianie się w tym momencie nie odbije się na nich w przyszłości. Dietetycy przestrzegają przed konsekwencjami złej diety.

Jakie to konsekwencje? Przede wszystkim chodzi o to, że nasz organizm nie dostaje wystarczającej ilości witamin i środków odżywczych. Zamiast dostarczać mu tego, czego on potrzebuje dostarczamy mu takich substancji, które ma w nadmiarze. Problemem młodych ludzi jest również to, że odżywiają się nieregularnie. Wydaje im się, że nie będzie to mieć żadnych konsekwencji w przyszłości. Jest to oczywiście nieprawdą. Konsekwencje mogą być naprawdę poważne.

Konsekwencje złej diety są liczne. Jedną z najczęściej spotykanych w ostatnich czasach jest podwyższony poziom cholesterolu. Jest to zdradliwa dolegliwość, z którą bardzo trudno sobie poradzić. Zazwyczaj zupełnie jej nie zauważamy. Co wywołuje taki wysoki poziom tej substancji? Przyczyny są dwie: zła dieta i brak aktywności fizycznej. Skupmy się na tym pierwszym problemie. Zła dieta to taka dieta, która zamiast warzyw proponuje słodycze, a zamiast ryb mięso czerwone. To właśnie takie jedzenie sprawia, że jesteśmy narażeni na tę dolegliwość. A trzeba wiedzieć, że wysoki poziom cholesterolu może mieć poważne skutki. Oddziałuje on na układ naczyniowo-sercowy. W najgorszym wypadku cholesterol może doprowadzić do zawału serca.

Młodzi ludzie powinni być uczeni odpowiedzialności za własne nawyki żywieniowe

To właśnie one często są źródłem chorób, które dotykają ich w późniejszym wieku. Żywienie wydaje się być prozaiczną sprawą. Należy jednak pamiętać, że te rzeczy, które są najbardziej prozaiczne często są najbardziej istotne. Tak jest w przypadku zdrowej diety. Powinniśmy więc słuchać dietetyków i lekarzy i zacząć wcielać ich zalecenia w życie. Dieta jest pierwszym krokiem na tej drodze.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>