Laserowe usuwanie rozstępów sposobem na gładką skórę

Posted In Zdrowie na co dzień - By Maria Ostrowska On niedziela, Październik 8th, 2017 With 0 Comments

Problem rozstępów dotyczy wielu osób – przede wszystkim kobiet. Najczęściej rozstępy pojawiają się już w okresie dojrzewania, kiedy skóra ulega rozciągnięciu na wskutek wzrostu i przybierania określonych proporcji ciała. Na obszarach problematycznych (najczęściej są to uda, pośladki, brzuch czy piersi) pojawiają się czerwono-szare pręgi, które po jakimś czasie bledną i pozostają białym śladem. Dla wielu osób rozstępy są kompleksem, który znacząco wpływa na ich postrzeganie siebie oraz samoocenę.
Na szczęście obecna medycyna estetyczna i kosmetologia proponuje szereg rozwiązań i sposobów, które pozwalają odzyskać skórze dawny wygląd oraz znacząco wpływają na widoczność rozstępów – w większości przypadków prowadzą także do ich stałego usunięcia.

Sposoby na usunięcie rozstępów

Na rynku można spotkać wiele kremów oraz maści, które mają na celu walkę z rozstępami. Najczęściej dobre efekty w przypadku takich specyfików można uzyskać wyłącznie przy dużej systematyczności ich stosowania oraz dość wczesnego rozpoczęcia całej terapii – najlepiej w momencie zauważenia pierwszych zmian na skórze. Dodatkowo wszelkie kremy i maści na rozstępy nie działają na wszystkich tak samo – wiele zależy od ogólnego stanu skóry oraz genetycznych uwarunkowań, dlatego też nie wszyscy zauważą u siebie korzystne zmiany podczas nawet długotrwałego stosowania specyfików.,

Laserowe usuwanie rozstępów – największa efektywność

Obecnie za najbardziej efektywny sposób usuwania rozstępów uznaje się nowoczesne laserowe terapie, które są oparte na działaniu lasera frakcyjnego, który pobudza skórę do procesów odnowy, w tym przede wszystkim wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii zabiegi te są w pełni bezpieczne dla skóry i nie powodują długotrwałych skutków ubocznych (na przykład ran). Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są także praktyczne bezbolesne (pacjenci o niższym progu bólu mogą dodatkowo poprosić o maść znieczulającą, która zapobiegnie ewentualnemu dyskomfortowi), a skóra bardzo szybko się goi. Aby osiągnąć najlepsze efekty usuwania rozstępów należy poddać się kilku zabiegom – w większości terapie laserową wykonuje się w 3 do 5 seriach.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>