A może ciepła kąpiel?

Posted In Zdrowie na co dzień - By Alicja Zielińska On czwartek, Listopad 3rd, 2016 With 0 Comments

Kąpiele i natryski z masażem bąbelkowym są tak naprawdę najlepsze w leczeniu wszelakich schorzeń związanych z mięśniami. Mikro oraz nanobąbelki zrobione z wody i powietrza tworzą tak zwany efekt mlecznej wody. „Mleczna woda” ma niesamowite właściwości, pozwalające jej na skuteczne łagodnie bólów mięśni. Kiedy pękają na skórze, sterylizują ją, dotleniają, a także robią swego rodzaju masaż. Po takowym tkanki staja się rozluźnione, ból się zmniejsza, wspomagane jest krążenie.

Co więcej, masaż także rozgrzewa sprawiając, że mięśnie szybko się regenerują. Jeżeli zatem chcesz wesprzeć naprawę tkanki mięśniowej w swoim ciele to koniecznie zastosuj tego rodzaju kąpiel! Bóle mięśni to nie wyrok po każdym treningu, możesz je z łatwością załagodzić. Jeżeli dodatkowo zastosujesz zaraz po inne preparaty lecznicze, to zdecydowanie lepiej się one wchłoną i będą pozytywnie oddziaływały na stan twoich mięśni.

Co jeszcze może zdecydowanie pomóc?

Jeżeli uszkodziłeś mięśnie, nie szukaj bandażu – zdecydowanie lepiej sprawdzi się elastyczna opaska. W przypadku nadwyrężenia łydki czy kostki nie można stosować zbyt mocnego ucisku, który jest niemalże pewny w chwili, w której używasz zwykłego bandażu. Bóle mięśni można także leczyć przy pomocy przeciwbólowych maści farmakologicznych. Umożliwiają one bardzo szybkie pozbycie się bólu, jednakże trzeba uważać na ich odpowiednie zastosowanie. Łatwo jest przesadzić, a substancji aktywnych w takim preparacie jest naprawdę bardzo dużo.

Uważne czytanie ulotki jest kluczem do sukcesu!

Do stosowania miejscowego mamy w aptekach mnóstwo naturalnych preparatów w formie żelów, balsamów oraz maści. Nie tylko rozluźniają one tkankę mięśniową, ale działają także przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Wiele osób woli sięgać właśnie po takie sposoby radzenia sobie z bólem, ponieważ nie lubią medykamentów opartych wyłącznie na związkach chemicznych. Naturalne metody zdają się przy tym zdecydowanie bezpieczniejsze. Dobrze jest używać ich wespół z suplementami diety.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>