Nadmiar złego cholesterolu

Posted In Suplementy diety, Zdrowie na co dzień - By Alicja Zielińska On wtorek, Październik 25th, 2016 With 0 Comments

Niezdrowy tryb życia może doprowadzić przede wszystkim do złego stanu zdrowia oraz nieodpowiedniej kondycji organizmu. Powodem tego typu sytuacji jest przede wszystkim tłuste pożywienie oraz nieregularne spożywanie posiłków. Jedzenie potraw tłustych i słodkich doprowadza do pojawiania się w organizmie nadmiaru cholesterolu zwanym cholesterolem LDL.

Ten związek co prawda występuje w naszym organizmie w formie naturalnej, jednak jedynie w niewielkich ilościach. Jego nawet minimalne podwyższenie powoduje przede wszystkim osadzanie się tłuszczu we wnętrzach żył. Ich światłą staja się coraz węższe i krew krąży zacznie wolniej powodując niedotleniania i niewydolność niektórych organów.

Najgroźniejsze są oczywiście zawały serca

W ich przypadku tłuszcz osadza się właśnie na tętnicach, które po jakimś czasie nie są w stanie tłoczyć krwi. Zawał serca bez ekspresowej pomocy lekarskiej może doprowadzić do bardzo bolesnej śmierci.

Sposobów na obniżanie cholesterolu LDL jest kilka

Pierwszy z nich to spożywanie właściwie przygotowanych pokarmów z jedynie niewielką, dopuszczaną ilością tłuszczy. Kolejna opcja to leczenie farmakologiczne zalecane wyłącznie osobom mającym zaawansowane staduim choroby. Alternatywnie można przyjmować Vita Buerlecithin. Jak pisze producent na stronie www, ten suplement diety dzięki zawartości lecytyny obniża poziom cholesterolu LDL we krwi

Ostatnim i najdrastyczniejszym rozwiązaniem jest operacja usunięcia złogów miażdżycy. Jeśli więc chcemy uniknąć przechodzenia przez bolesne i trudne zabiegi konieczna może okazać się profilaktyka. Oczywiście nie zawsze można w pełni wyzbyć się z diety niezdrowych pokarmów, jednak ich sporadyczne spożywanie nie przyniesie tak nagłych i negatywnych efektów.

Warto wspomnieć, że w dzisiejszych czasach na choroby żylne i zawały zapada coraz więcej młodych ludzi. Powodem tego jest oczywiście zły tryb życia i niezdrowe jedzenie. Cholesterol nazywany jest cichym wrogiem, który ujawnia się dopiero wtedy, kiedy jest już za późno na jakąkolwiek reakcję. Należy zdawać sobie sprawę również z tego, że dokłada się w żyłach przez lata dlatego bardzo łatwo można o nim zapomnieć i doprowadzić do własnej śmierci.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>