Przyczyny wysokiego cholesterolu

Posted In Zdrowie na co dzień - By Alicja Zielińska On wtorek, Listopad 22nd, 2016 With 0 Comments

Wysoki cholesterol może mieć bardzo negatywny wpływ na ludzie zdrowie. Jeśli nawet za wysoki poziom cholesterolu pojawia się w młodym wieku może on wpływać negatywnie na nasze zdrowie w przyszłości, gdy wejdziemy w średni okres życia, gdyż cholesterol jest w stanie odkładać się w naszych żyłach, co jest w stanie wpływać na stan naszych żył, czyli między innymi na znacznie gorsze krążenie krwi. Podwyższony poziom cholesterolu we krwi bardzo często utożsamiany jest wyłącznie z dietą, która obfituje w nadmierne ilości tłuszczów zwierzęcych. Jednym z takich istotnych elementów diety, który może wpływać na wysoki poziom cholesterolu jest cukier. Jeśli codziennie spożywamy słodycze oraz produkty z białej mąki po pewnym czasie poziom cholesterolu może się znacznie zwiększyć.

Dieta a cholesterol

Dieta jest najważniejszym czynnikiem, który w długim okresie czasu wpływ na poziom cholesterolu, więc osoby, które chcą z niewłaściwym poziomem cholesterolu walczyć muszą przede wszystkim poszukać zmian w sposobie odżywiania się. Zmiana nawyków żywieniowych to między innymi zmniejszenie spożywania takich produktów spożywczych jak masło czy smalec. Negatywnie mogą również działać takie potrawy, które oparte są na czerwonym mięsie, czy pełnotłustym nabiale. Produkty z mąki pszennej również dostarczają do organizmu nadmierne ilości cholesterolu.

Zbilansowana dieta

Produkty, które dostarczają organizmowi dużych ilości cholesterolu zawsze mogą być spożywane, ale nie można zapominać o tym, że nie powinny być one spożywane w nadmiernych ilościach. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z diet zbilansowanych, które pozwalają na spożywanie posiłków opartych na smacznych a jednocześnie różnorodnych składnikach. W ten sposób można znacznie zredukować ilość spożywanych posiłków opartych na takich produktach, których zawartość cholesterolu jest nadmierna przy jednoczesnym zapewnieniu organizmowi niezbędnych ilości białek pochodzenia zwierzęcego czy też tłuszczów zwierzęcych. Dodatkowo w długim okresie czasu odpowiednia dieta może znacznie zredukować poziom cholesterolu we krwi.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>