Jak przygotować własny, pyszny sok?

Posted In Zdrowie na co dzień - By Alicja Zielińska On piątek, Kwiecień 15th, 2016 With 0 Comments

Praktycznie zawsze, gdy chcemy napić się zdrowego, pełnego smaku soku, wybieramy ten w kartonie, który możemy znaleźć na naszych pułkach sklepowych. Jednak czy nie lepiej było by go przygotować samemu we własnym domu? Wielu z nas rezygnuje z tego pomysłu obawiając się, że zajmie to sporo czasu, oraz będzie to wiązało się ze sporymi kosztami, które będzie trzeba przeznaczyć na kupno owoców. Jednak własny sok to olbrzymia liczba zalet. Przede wszystkim jest on znacznie zdrowszy od tego, który jest w kartonie. Wzmacnia on nie tylko nasz układ immunologiczny, ale również oczyszcza nasz organizm z toksyn. Kolejną zaletą jest możliwość wyboru takiego smaku jaki tylko sobie wymyślimy. Łącznie różnych warzy oraz owoców może przynieść zaskakujące rezultaty i stworzyć nowe pyszne smaki, których nie znajdziemy w sklepach. Jednak czego będziemy potrzebowali do tego? Podstawową jest oczywiście odpowiednia wyciskarka do soku.

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę?

Przede wszystkim zastanówmy się z jakich owoców czy warzy nasz sok będziemy chcieli przygotowywać. O ile większość wyciskarek bez trudu poradzi sobie z najpopularniejszymi owocami, o tyle problemy mogą pojawić się gdy będzie chcieli przyrządzić sok np. z warzyw liściastych jak szpinak czy kapusta. Dlatego wybierając to urządzenie zwróćmy na to uwagę czy bez problemu sobie poradzi z nimi. Kolejną kwestią jest to jaki rodzaj soku bardziej lubimy.

Warto zwrócić uwagę, że urządzenie możemy zakupić w systemie ratalnym:

system ratalny w sprzedaży wyciskarek

Czy odpowiada nam taki o jednorodnej konsystencji czy taki, gdzie można wyczuć kawałki owoców lub warzyw. Przy wyborze wyciskarki warto również zwrócić uwagę jak wiele produktów się do niej zmieści, oraz jak szybko będzie wstanie je przyrządzić. Pamiętajmy, że wysoka wydajność tego urządzenia nie zawsze idzie w parze z jakością soku. Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to z jakich elementów nasza wyciskarka do soków Eujuicers jest zbudowana. Jest to ważne ponieważ po każdym jej użyciu będziemy musieli ją dokładnie umyć. Wiele drobnych elementów, które trudno wyczyścić może nas skutecznie zniechęcić do jej korzystania.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>