Śnieżnobiały uśmiech dzięki paście do wybielania zębów

Posted In Zdrowie na co dzień - By Maria Ostrowska On sobota, Kwiecień 25th, 2015 With 0 Comments

Czytając wiadomości o największych gwiazdach i patrząc na ich zdjęcia, zawsze zwracamy uwagę na uśmiech. Prawie każda popularna osoba ma idealnie białe zęby, a jak powszechnie wiadomo, ludzie chcą wyglądać tak jak ich idole. Od paru lat jest modna na wybielanie zębów i pokazywanie ich przy każdej możliwej okazji. Nie ma się co dziwić bo chyba każdy chciałby mieć tak piękne zęby. Dlaczego więc nie decydujemy się na wybielanie? Jest kilka powodów. Po pierwsze wybielanie zębów jest drogie. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ drogie jest tylko wybielanie u stomatologa. Wiele osób uważa, że wybielanie jest bolesne i niszczy zęby, a co za tym idzie, naraża je na zniszczenie i szybsze wypadanie. To również nie jest prawdą, ponieważ samo wybielanie nie boli. Po zabiegu wybielania u specjalisty przez kilka dni może utrzymywać się nadwrażliwość i jest to jedyny ból jakiego doświadczymy przy prawidłowym wybielaniu.

Samodzielne wybielanie

Wiele skutecznych metod wybielania możemy przeprowadzić w domu. Pierwszą i najczęściej stosowaną jest pasta wybielająca zęby. Ten sposób zyskał popularność dzięki cenie zaczynającej się już od kilku złotych i łatwości wykonania zabiegu. Najrozsądniej będzie jednak zacząć od usunięcia kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Dentysta korzysta z kilku metod pozbycia się kamienia i może to być np. piaskowanie lub mechaniczne usuwanie. Wszystkie metody są skuteczne i mogą spowodować rozjaśnienie zębów. Innymi często stosowanymi metodami są paski, żele i lakiery wybielające. Są one również bardzo popularne i skuteczniejsze od past. Bez żadnego problemu zabieg taki możemy przeprowadzić sami i efekt będzie na pewno widoczny.

Warto wybielać?

Możliwe, że kolor zębów odziedziczymy po rodzicach i wybielanie domowymi sposobami nie przyniesie długotrwałych efektów, o ile w ogóle coś się zmieni. Naturalny kolor zębów także nie musi być białym więc wybielanie doprowadzi je do wcześniejszego stanu, lecz nie będą białe. Dieta również ma wpływ na ich kolor i mogą ulegać przebarwieniu jeśli pijemy dużo kawy, soków lub herbaty.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>