Zabieg depilacji laserowej w oczach kobiety

Posted In Zdrowie na co dzień - By Alicja Zielińska On środa, Lipiec 13th, 2016 With 0 Comments

Każda kobieta pragnie być piękna i atrakcyjna, dlatego też poddaje swoje ciało ciągłym zabiegom pielęgnacyjnym. Jednym z uciążliwych i mało przyjemnych działań jest depilacja niechcianego owłosienia. Istnieje wiele metod usuwania naturalnego włosienia, jednak coraz większą popularność zdobywa depilacja laserowa, która daje pożądane efekty gładkiej skóry przez długi okres czasu.

Taki zabieg kosmetyczny, szczególnie wykonywany w Poznaniu, polega na usunięciu niechcianych włosów za pomocą skoncentrowanej wiązki lasera, która niszczy cebulkę włosa i jej korzenie wnikając głęboko w skórę. Energia wytworzona przez laser zostaje wchłonięta przez cebulkę włosa, gdzie zostaje zamieniona w energię termiczną, czego skutkiem jest permanentne zniszczenie cebulki. Ważne jest też odpowiednie dobranie mocy lasera do rodzaju skóry i owłosienia, w przeciwnym razie efekty mogą nie być zadowalające, lub mogą uszkodzić skórę. Zanim zostanie wykonany zabieg depilacji laserowej kosmetolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, sprawdza i ocenia typ włosów i skóry, aby dokładnie i precyzyjnie dopasować moc wiązki lasera dla konkretnej osoby.

Bardzo ważne też jest, aby osoba mająca przystąpić w poznańskim Laser DeLux do zabiegu przestrzegała kilku warunków: nie wolno się opalać przez minimum 1 miesiąc przed zabiegiem laserowym, skóra w miejscu gdzie ma być przeprowadzony zabieg nie może być sucha, ani podrażniona, przez tydzień przed zabiegiem nie wolno stosować żadnych kremów do depilacji, nie wolno również stosować kremów i maści z zawartością witaminy A i C, retinolu, izotretynoiny lub kwasów owocowych przez min. 4 tygodnie przed zabiegiem. Należy także pamiętać, aby nie stosować leków uczulających na słońce oraz nie pić herbatek zawierających dziurawiec, czy nagietek. Skóra po wykonanym zabiegu jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia. Często też jest zaczerwieniona lub występuje obrzęk, który ustępuje po maksymalnie 4 dniach. W tym czasie skóry nie należy traktować kremami złuszczającymi, tonikami, środkami zawierającymi alkohol, dezodorantami, a przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno się również opalać.  Istnieje również wiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej niechcianego owłosienia (także w Poznaniu), oto niektóre z nich: ciąża, duża skłonność do przebarwień, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, rozrusznik serca, czy świeże zabiegi chirurgiczne.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>